Kilka porad dla pacjentów stomatologicznych - O stomatologii

Klinika stomatologiczna Zabrze

Pierwsza wizyta u dentysty


Pierwsza wizyta u dentysty niesie ze sobą wiele niepotrzebnego stresu. Z czego wynika w ogóle strach przed wizytą u stomatologa? Przede wszystkim z faktu, iż wiele lat temu poziom opieki medycznej był na dość niskim po

Kilka porad dla pacjentów stomatologicznych - O stomatologii Klinika stomatologiczna Zabrze
ziomie. Tak po prostu było, że pójście do dentysty mogło wiązać się z bólem fizycznym i wieloma różnymi nieprzyjemnościami. Dziś jest już zupełnie inaczej, z czego zdaje sobie sprawę bardzo dużo osób. Daje to szansę na bezproblemowe przeprowadzenie zabiegu i wyjście z niego w pełni usatysfakcjonowanym. Jeśli do stomatologa wybiera się dziecko warto przekazać mu odpowiednią wiedzę i przygotować je do wizyty. Stomatolog z pewnością również będzie bardzo wyrozumiały i nie będzie żadnego problemu.

Pierwsza wizyta u dentysty dla dziecka może być stresująca. Nie musi jednak tak być jeśli dziecko zostanie do takiej wizyty dobrze przygotowane. W tekście tym postaramy się odpowiedzieć na pytanie co trzeba wiedzieć przed pójściem do dentysty. Dziecko jest bardzo wrażliwe na słowo – zatem jeśli idziemy do dentysty warto nie zadawać mu pytań, czy dziecko się boi. Nie ma najmniejszego powodu lęku, a takie pytania zadawane przez wiele osób ten lęk mogą jedynie wzbudzić. Przed odwiedzeniem stomatologa warto poinformować go, że dziecko będzie u dentysty po raz pierwszy. Stomatolog na pewno zachowa się odpowiednio!




Narzędzia wykorzystywane w czasie przeprowadzania przeglądu dentystycznego

Wykonywanie przeglądu dentystycznego jest podstawową usługą stomatologiczną wykonywaną na początku każdej wizyty w gabinecie dentystycznym. Dlatego stomatolodzy starają się o to, aby wykonywane przez nich przeglądy stomatologiczne stały na jak najwyższym poziomie. Poza tym wykorzystują oni w czasie ich przeprowadzania nowoczesne narzędzia, które są nie tylko zwykłymi narzędziami, ale również narzędziami obsługiwanymi w sposób mechaniczny. Sięgają także po różne środki pozwalające na dobre poznanie stanu uzębienia. W razie potrzeby wykonują także zdjęcia rtg zębów już podczas pierwszego przeglądu dentystycznego. Pozwala im to na dokładne zaplanowanie całego procesu leczenia zębów swoich pacjentów.


Według podziału klinicznego korona kliniczna to

W zależności od przyjętego podziału korona i korzeń są różnie definiowane. Według podziału zwanego anatomicznym, korona jest częścią zęba pokrytą szkliwem, z kolei korzeń anatomiczny jest to część zęba pokryta cementem. Według podziału klinicznego korona kliniczna to ta część korony anatomicznej, która znajduje się ponad dziąsłem, podczas gdy korzeń kliniczny to część zęba znajdująca się poniżej brzegu dziąsłowego. Szyjka jest częścią zęba łącząca koronę anatomiczną i korzeń anatomiczny – w tym miejscu występuje charakterystyczne przewężenie zęba.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka